Strona głównaBiznesCzym jest inwestowanie w nieruchomości komercyjne?

Czym jest inwestowanie w nieruchomości komercyjne?

Dużo osób decydując się na inwestowanie kapitału w nieruchomości wybiera inwestycje w mieszkania, tymczasem często dużo lepszym i korzystniejszym wyjściem jest zakup nieruchomości komercyjnej.

Co to jest komercjalizacja nieruchomości oraz nieruchomość komercyjna?

Czym jest nieruchomość komercyjna? To taka nieruchomość, która przeznaczona jest do działalności komercyjnej nastawionej na czerpanie zysku z wynajmu. Z reguły (chociaż niekoniecznie) nieruchomość komercyjna jest niezamieszkana i jest przeznaczona do prowadzenia działalności gospodarczej.

Komercjalizacja nieruchomości wbrew pozorom nie dotyczy wcale sytuacji, w której mieszkanie przekształcamy na biuro lub lokal usługowy. Jest to proces polegający na optymalizacji osiąganych zysków z wynajmu nieruchomości. Czasami np. wystarczy przekształcić charakter danego lokalu, aby zyski czerpane z wynajmu znacznie wzrosły. Na przykład małe biuro można przekształcić w kawiarnie albo można zastosować kreatywny marketing w celu poszukiwania dobrze wypłacalnego najemcy. Pomysłów na osiągnięcie zadowalającej stopy zwrotu z wynajmu może być wiele i właśnie w tym specjalizuje się komercjalizacja nieruchomości.

Przykłady nieruchomości komercyjnych to między innymi:

  • lokale użytkowe i usługowe – czyli miejsca, w których można zrobić zakupy spożywcze, wyprać pranie albo zjeść obiad – wszystko to w lokalizacjach, w których najłatwiej o klienta;
  • magazyny – do przemieszczania produktów;
  • galerie handlowe
  • biurowce
  • hotele

Pomoc w procesie komercjalizacji nieruchomości

Komercjalizacja nieruchomości jest trudnym procesem, który wymaga działań na różnych płaszczyznach. Potrzebne jest wykorzystanie kreatywnego marketingu, umiejętności negocjacyjnych oraz wsparcie prawne. Dla indywidualnych inwestorów to wszystko razem może być dużą barierą, dlatego nieoceniona jest pomoc firm, które specjalizują się w komercjalizacji nieruchomości. Co ciekawe jest na rynku co najmniej kilka biur nieruchomości, które specjalizują się w nieruchomościach komercyjnych.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne