Strona głównaBiznesNa co zwrócić uwagę, żeby utrzymać się na rynku health and beuaty?

Na co zwrócić uwagę, żeby utrzymać się na rynku health and beuaty?

Konkurencja w branży helath and beauty jest spora. Dlatego żeby utrzymać się na rynku trzeba w przemyślany sposób wyceniać swoje usługi. W niniejszym artykule przedstawiamy garść uniwersalnych wskazówek dla salonów helath and beauty.

Spróbuj wyróżnić się na rynku i zbuduj przewagę konkurencyjną

Około 80% polskich firm upada w ciągu pierwszych dwóch lat swojej działalności. Twój salon stylizacji paznokci nie musi być jedną z nich. Konkurencja w salonach paznokci jest zacięta, ale tak długo, dopóki masz solidny biznesplan, kontrolujesz i dbasz o swoje finanse oraz monitorujesz rynek to jesteś na najlepszej drodze, żeby osiągnąć sukces.

Od samego początku rób, co możesz, aby odróżnić się od innych firm zajmujących się paznokciami w twojej okolicy. Być może jako pierwszy zaoferujesz stylizacje paznokci z wykorzystaniem wegańskich kosmetyków. Może dasz możliwość zarejestrować się online do salonu. Takie działania lub podobne naprawdę pomogą Ci się wyróżnić i zapewnią przypływ klientów.

Na początku musisz zaakceptować fakt, że twój biznes związany z paznokciami nie będzie od razu bardzo dochodowy. Aby zbudować bazę klientów, twoje ceny będą musiały być niższe, aby wzbudzić zainteresowanie. Nie mogą być jednak za niskie, bo często niska cena kojarzona jest z kiepską jakością. Wiele nowych salonów zajmujących się paznokciami oferuje różnego rodzaju promocje i rabaty, żeby przyciągnąć nowych klientów.

Istnieją również inne sposoby, dzięki którym możesz zarobić na swoim salonie stylizacji paznokci. Sprzedaż detaliczna kosmetyków do pielęgnacji paznokci swoim klientom może dodać nowy kanał dochodu, zwłaszcza jeśli masz produkty, które pomogą im zadbać o manicure w domu.

Gdy zdobędziesz więcej doświadczenia, możesz nawet rozważyć oferowanie usług szkoleniowych nowym stylistkom paznokci. Poszerzając swoją ofertę możesz wynajmować się na prywatne imprezy i imprezy modowe.

Jak wyceniać swoje usługi?

Po odpowiedzeniu sobie na pytanie czy twój biznes będzie opłacalny, następnym krokiem jest upewnienie się, że pobierasz odpowiednią kwotę za swoje usługi.

Dobrym pomysłem jest zbadanie innych firm zajmujących się paznokciami w twojej okolicy, aby zobaczyć, ile pobierają one za swoje usługi.

Ceny usług paznokci różnią się w zależności od wielu czynników. Paznokcie żelowe i akrylowe mogą kosztować od 100 do 200 złotych w zależności od lokalizacji salonu, doświadczenia stylistki i jakości użytych produktów.

Przede wszystkim musisz wiedzieć, jaki zysk musisz osiągnąć, aby móc utrzymać swój biznes i mieć na własne utrzymanie. Obliczając koszt pojedynczego zabiegu, weź pod uwagę następujące czynniki:

  • koszty stałe: takie jak czynsz, rachunki za media, ubezpieczenie, opłaty za stronę internetową itp.
  • nieregularne zakupy: takie jak nowe szczoteczki do paznokci, pilniki czy ręczniki
  • regularne zapasy zakupy: takie jak lakiery do paznokci, olejek do skórek
  • materiały jednorazowego użytku: które wymagają częstego uzupełniania, takie jak wata i maski na twarz
  • inne przedmioty takie jak kawa i herbata, czasopisma
  • twój czas: zarówno ten, który poświęcasz na zabieg, jak i podróż na wizytę i z powrotem, jeśli jesteś mobilną stylistką paznokci

Obliczając koszt każdego zabiegu, weź też pod uwagę koszty składek na ubezpieczenie społeczne i podatki lub spłatę pożyczki. Następnie zastanów się, ile potrzebujesz, aby zarobić na życie, zanim sfinalizujesz cenę, która ci odpowiada. W zarządzaniu salonem pomoże ci prosty kalendarz dla salonu. Dzięki niemu istotnie zmniejszysz jeden z twoich wydatków – twój czas.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne